Nabídka lodí

Půjčovny lodí Tydra má v nabídce různé typy lodí.

Abyste se mezi nimi neztratili a správně si vybrali tu pravou pro vás, přinášíme vám jejich kompletní přehled s podrobným popisem. Případně můžete vybírat podle velikosti vaší skupiny.

KÁNOE PRO 2

Kánoe pro 2Jedná se o plastovou kánoi Tydra. Je to sportovně turistická, dobře ovladatelná kánoe typu Vydra se dvěma sedačkami. Vhodná je pro posádku dvou dospělých nebo jednoho dospělého s dítětem. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu dvou dospělých osob. Do kánoe pohodlně vejdou 2 barely o objemu 50l.

KÁNOE PRO 2 A DÍTĚ

Kánoe pro 3Jedná se o plastovou kánoi Tydra. Je to sportovně turistická, dobře ovladatelná kánoe typu Vydra se třemi sedačkami. Třetí sedačka je umístěna ve středu lodi před šprajcem. Vhodná je pro posádku dvou dospělých a jednoho dítěte do cca 6 let nebo jednoho dospělého a dvou menších dětí. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu dvou dospělých osob. Do kánoe pohodlně vejde pouze jeden barel o objemu 50l.

KÁNOE PRO 3

Kánoe pro 3 Plastová kánoe Riviera francouzské výroby. Neuvěřitelně stabilní a dobře ovladatelná kánoe se třemi sedačkami. Svou dispozicí plně nahrazuje známou loď Samba a svou ovladatelností ji výrazně převyšuje. Vhodná pro 3 dospělé nebo pro 2 dospělé a 2 děti do cca 8 let. Zalíbení v ní najdou také málo zkušené posádky 2 dospělých. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu tří dospělých osob. Do lodi se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

KÁNOE PÁLAVA

Kánoe PálavaNafukovací kánoe Pálava českého výrobce Gumotex. Nafukovací lodě jsou koncipovány pro divočejší vodu, odtud vychází také jejich větší stabilita. Jsou ovšem pomalejší a na klidnějších vodách hůře ovladatelné než pevné lodě. Vhodná pro dvoučlenné posádky. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu dvou dospělých osob. Do lodi se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

KÁNOE BARAKA

Kánoe BarakaNafukovací kánoe Baraka českého výrobce Gumotex. Nafukovací lodě jsou koncipovány pro divočejší vodu, odtud vychází také jejich větší stabilita. Jsou ovšem pomalejší a na klidnějších vodách hůře ovladatelné než pevné lodě. Je větší než Pálava, má uprostřed rozpěrný válec a v zadní části vylévací rukáv, který je velmi důležitý při plavbě na divoké vodě. Vhodná pro dvoučlenné posádky. Případně na rozpěrném válci může sedět malé dítě. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu dvou dospělých osob. Do lodi se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

KÁNOE NAFUKOVACÍ PRO 3

Kánoe nafukovací pro 3 Nafukovací kánoe RAPID českého výrobce Vodák Sport. Je vyrobena s ohledem na dobrou stabilitu a výbornou ovladatelnost na divoké vodě. I přesto je na klidné vodě pomalejší. Vhodná pro 2-3 dospělé nebo 2 dospělé a 1až 2 malé děti. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu tří dospělých osob. Do lodi se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

RAFT PRO 4

Raft pro 4Nafukovací raft českého výrobce Gumotex. Má nafukovací přední palubu, 2 rozpěrné válce a ve dně oka pro zasunutí nohou čtyřčlenné posádky. Pod zadní palubou určenou pro guida je volný prostor, kterým může odtékat voda, pokud ji do raftu ve vlnách naberete, ale rozhodně tímto prostorem voda do raftu neteče. Raft je vhodný pro 4 dospělé. Případně třeba pro 3 dospělé a 2 děti. Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu čtyř dospělých osob. Do raftu se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

RAFT PRO 6

Raft pro 6Nafukovací raft českého výrobce Gumotex. Má nafukovací přední palubu, 3 rozpěrné válce a ve dně oka pro zasunutí nohou šestičlenné posádky. Pod zadní palubou určenou pro guida je volný prostor, kterým může odtékat voda, pokud ji do raftu ve vlnách naberete, ale rozhodně tímto prostorem voda do raftu neteče. Raft je vhodný pro 6 dospělých. Případně třeba pro 4 dospělých a 3 děti.  Váha celé posádky by neměla překročit průměrnou váhu šesti dospělých osob. Do raftu se pohodlně vejde 1 barel o objemu 50l.

KAJAK PRO 1

Kajak pro 1Kajak je uzavřená plastová loď, která má sedačku na dně lodi a ovládá se pomocí pádla se dvěma listy. V naší půjčovně máme několik kajaků různých výrobců a hlavně druhů, od delšího turistického  kajaku, který dobře drží směr, přes buclaté výtlačné kajaky s dobrou stabilitou až po hravé kajaky, na kterých si můžete užít trochu adrenalinu. Ke kajaku je možné si půjčit špricku a v tom případě je pak nutná i přilba. Do kajaku se nevejde žádný barel, je možno do něj dát menší nepromokavý lodní vak.

PADDLEBOARD

PaddleboardPaddleboard je prkno, podobné surfovému, na kterém při plavbě stojíte a pomáháte si dlouhým pádlem. V nabídce máme pevné plastové paddleboardy nebo nafukovací paddleboardy českého výrobce PAD Boards. Oba typy těchto paddleboardů jsou určeny pro jednoho jezdce a nevejde se na něj žádný barel. Na suché věci je možno připnout menší nepromokavý lodní vak.

MOŘSKÝ KAJAK PRO 1

Mořský kajak pro 1Mořský kajak neboli seakajak je dlouhá uzavřená loď se sedačkou na dně, která se ovládá speciálním pádlem se dvěma listy. Mimo to má v zadu kormidlo ovládané zevnitř lodi nohama. Proto se hodí pouze pro plavbu na větších vodních plochách s dostatečnou hloubkou, například moře nebo jezera a přehrady. Je určen pro jednočlennou posádku a má speciální prostor k umístění nepromokavých lodních vaků.

MOŘSKÝ KAJAK DEBL

Mořský kajak deblMořský kajak debl neboli seakajak je dlouhá uzavřená loď se dvěma sedačkami na dně, která se ovládá speciálními pádly se dvěma listy. Mimo to má v zadu kormidlo ovládané zevnitř lodi nohama kormidelníka. Proto se hodí pouze pro plavbu na větších vodních plochách s dostatečnou hloubkou, například moře nebo jezera a přehrady. Je určen pro dvoučlennou posádku a má speciální prostor k umístění nepromokavých lodních vaků.

VESTY

Plovací vestaPlovací vesty máme pro všechny typy a velikosti postavy. Od nejmenších dětských vest až po vesty velikosti XXL. Vesty máme dokonce i pro psy. Používáme certifikované vesty českého výrobce Vodák sport. Přestože vesty není povinné na vodě používat, vřele jejich správné používání všem vodákům doporučujeme.

 

Pro Vaši lepší orientaci je v objednávce u jednotlivých lodí ikonka "foťáčku", po jejím rozkliknutí uvidíte fotku dané lodi.

Objednejte lodě právě teď

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.