Co s sebou na vodu

Co s sebou na voduSjíždění řeky Moravy patří mezi oblíbené letní aktivity, které si užívají lidé všech věkových kategorií. Při plánování takového dobrodružství je však klíčové pamatovat na správné vybavení, abyste si mohli užít bezpečný a pohodlný zážitek. Zde je seznam věcí, které byste neměli zapomenout přibalit:

PLAVKY A NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

Ať už je vaším plavidlem kajak, raft nebo kánoe, při sjíždění řeky je vždy šance, že se namočíte. Mějte proto plavky, a také dostatek náhradního oblečení, abyste se mohli  po skončení vodního dobrodružství převléknout.

SLUNEČNÍ OCHRANA

Na řekách je slunce vždy nekompromisní. Nezapomeňte tedy na opalovací krém s vysokým faktorem, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovku a případně krém po opalování. Ochrana před slunečním zářením je opravdu důležitá pro udržení pohody na vodě a prevenci spálení.

OCHRANA PŘED DEŠTĚM

Přibalte si pláštěnku nebo kvalitní nepromokavé oblečení, abyste byli připraveni na případný déšť a zůstali co nejvíce v suchu.

PEVNÁ OBUV

Navzdory zvyklostem opravdu nedoporučujeme brát si na vodu žabky nebo jiné gumové nazouváky. Během sjíždění řeky se často stane, že potřebujete vystoupit do vody a tyto boty skoro vždy uplavou. Pod vodou jsou pak často kameny a klacky, doporučujeme tedy boty s pevnou špičkou a patou, například starší tenisky. Mít s sebou rezervní obuv vám pak umožní v suchu se pohybovat i po vodních březích.

OBČERSTVENÍ A VODA

Určitě s sebou vezměte dostatek nealkoholických nápojů, abyste se vyhnuli dehydrataci. Dále nezapomeňte svačinu nebo jiné lehké občerstvení, jako jsou sušenky, ořechy nebo ovoce, abyste měli stále dostatek potřebné energie.

PENÍZE A DOKLADY

V občerstevních a kempech u řeky se může stát, že se nebude dát platit kartou. Mějte proto dostatek hotovosti, abyste si užili své vodácké dobrodružství naplno.

VODĚODOLNÝ OBAL NA MOBIL A CENNOSTI

Aby vaše cennosti zůstaly v suchu, uložte je do voděodolného obalu. Mobil, peněženku, léky a klíče je dobré mít v bezpečí před vodou a vlhkostí.

ŠŇŮRKA NA BRÝLE

Ať už máte brýle dioptrické nebo sluneční, zajistěte si je alespoň gumičkou kolem hlavy. V nouzi postačí 50cm gumičky do trenýrek.

PYTLE NA ODPADKY

Buďte ohleduplní k přírodě a vezměte si s sebou pytle na odpadky. Odpovědným zacházením s odpadky přispějete k udržitelnému sjíždění řeky.

LÉKÁRNIČKA

Mějte při sobě základní léky a první pomoc pro případná drobná zranění či nevolnosti.

REPELENT

Kolem řeky se často vyskytuje množství nepříjemného hmyzu. Chraňte se proto repelentem.

Zjistěte si také, které vodácké vybavení vám poskytne půjčovna, a co si případně dále musíte zajistit sami.

S dodržováním těchto tipů a s dobře připravenými vodáckými potřebami můžete sjíždět řeku Moravu s klidem a bezpečím. Přejeme vám skvělé dobrodružství a nezapomeňte si užít krásy okolní přírody!

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.