Tábořiště a kempy

Řeka Morava se svojí nádhernou okolní přírodou představuje ideální místo, kde si v klidu užít letní dovolenu a obohatit ji o pobyt v přírodě. Z nabídky kempů, těch skromnějších i luxusnějších kolem řeky Moravy si vybere každý!

Při plavbě po Moravě máte možnost mimo jiné využít naše tábořiště Tydra - Postřelmov - most, Lukavice a Moravičany. Naši zákazníci mají na těchto tábořištích nocleh zdarma! Ostatní vodáci, cyklisté a turisté u nás zaplatí 50 Kč za osobu a noc, děti do 12 let zdarma.

Na všech našich tábořištích si můžete objednané lodě vyzvednout nebo vrátit. Předávací místa lodí máme také u většiny veřejných tábořišť a kempů.

Kde všude se dá na Moravě tábořit:

 HANUŠOVICE

Louka u fotbalového hřiště bez zázemí, v docházkové vzdálenosti hospoda, obchod, vlak. Pozemek je v majetku Fotbalového klubu Hanušovice z.s., je nutné získat souhlas k táboření a udržet pořádek - co si přinesete, to si také odnesete. Pro souhlas volejte tel. 724 280 134, pan Podhradský.

POZOR - ZMĚNA - po dobu opravy silnice v Hanušovicích od 22. 4. asi do konce roku 2024 nelze předávat lodě na tomto místě a ani vy se sem autem nedostanete. Předáváme na náhradním místě u mostu. Kontrolujte si také splavnost, plastové lodě v Hanušovicích půjčujeme pouze při průtoku nad 4,5 m3/s, nafukovací při průtoku alespoň 5,5m3/s

 RUDA NAD MORAVOU

Kemp na koupališti, WC, sprchy, pitná voda, bufet, možnost pronájmu chatek. V docházkové vzdálenosti hospoda, obchod, vlak.

 POSTŘELMOV - MOST (Tydra)

V Postřelmově u mostu se nachází naše nejvytíženější předávací místo, je zde totiž nejvhodnější bod pro začátek plavby. Nachází se pouhých 5 minut chůze od nádraží ČD. Dá se zde tábořit, je zde prostor pod stromy na spaní, ohniště a toitoi. Zákazníci Tydry mají táboření zdarma, ostatní 50 Kč/os. a noc, děti do 12 let neplatí. Nenechávejte zde svá auta, komplikují nám příjezd s loděmi. Pohodlně zaparkovat můžete u 350 m vzdáleného nádraží ČD, v docházkové vzdálenosti najdete i hospodu a obchod. Při táboření prosím dbejte pokynů na informační tabuli a nenechávejte zde žádné odpadky.

Z Postřelmova bývá řeka splavná celé léto.

 POSTŘELMOV - PÍSKÁČ

Kemp Pískáč se nachází asi 25 minut pěší chůze od nádraží ČD v Postřelmově. Je zde WC, pitná voda a bufet.

 LUKAVICE - JEZ (Tydra)

Zde můžete v letní sezóně vracet naše lodě kdykoli během dne. Stánek s občerstvením se nachází přímo u řeky. Na tomto místě je možné tábořit, je však nutné se domluvit s obsluhou stánku. Zákazníci Tydry mají táboření zdarma, ostatní 50 Kč/os. a noc, děti do 12 let neplatí. K jezu není možné vjíždět auty, parkovat se dá cca 300 m daleko. K vlaku se jde pěšky cca 15 minut. Jsou zde udržované toitoi, přenosná ohniště.

 TŘEŠTINA VILA HÁJ

V obci Třeština naleznete rozsáhlejší kemp Vila Háj. Nabízí ubytování ve stanech nebo v prvorepublikové vile (nutno předem rezervovat). Areál je rozdělen na klidnější části pro rodiny s dětmi a část, kde se můžete bavit až do rána. K dispozici jsou WC, sprchy a občerstvení. Přímo v kempu je k vidění národní technická památka - Vodní elektrárna Háj.

 KEMP BAGR MOHELNICE

Kousek od pískovny Bagr leží kemp Relax Sport Bagr. V tomto kempu je možnost ubytování v chatkách, stanech. K dispozici je restaurace, WC, sprchy, volejbalové kurty, dětské hřiště. 50m od kempu v bývalé nádrži po těžbě písku se dá koupat. Vlak je vzdálený 30 minut chůze po silnici 2. třídy bez chodníku.

 MORAVIČANY (Tydra)

Na své plavbě po Moravě určitě nevynechejte tábořiště v Moravičanech. Je to naše největší tábořiště a také je nejdéle v provozu. Stánek s občerstvením je otevřen celé léto v podstatě nepřetržitě. Na tábořišti jsou udržované toitoiky. Najdete zde velké ohniště. Zákazníci Tydry mají nocleh zdarma, ostatní 50 Kč/os. a noc. Děti do 12 let neplatí. Naše lodě zde můžete v letní sezóně vracet po celý den. Obchod je vzdálen 15 minut chůze, vlak 10 minut.

 NOVÉ MLÝNY

V osadě Nové Mlýny na vás čeká vodácký kemp a občerstvení Stodola. Je zde WC a sprcha. Možnost ubytování v budově penzionu, nutno předem rezervovat.

TEMPL

Na tomto místě se kdysi dalo tábořit, dnes je zde však zákaz táboření!!

 LITOVEL

Kemp Litovel vám nabízí místo pro táboření ve stanech, občerstvení, hospodu, WC, sprchy, chatky, v docházkové vzdálenosti historické centrum Litovle, vlak 10 minut chůze.

HYNKOV

V Hynkově se dá tábořit na hřišti FC Hynkov. Je zde prostor na spaní bez zázemí, v docházkové vzdálenosti naleznete hospodu, kde se  táboření platí. Není odtud v podstatě žádná veřejná doprava.

 HORKA NAD MORAVOU

Toto útulné tábořiště s občerstvením provozuje naše spolupracující půjčovna Pádlo Morava. Také zde máte stejné výhody, jako zákazníci půjčovny Pádlo Morava. Například zdarma převoz lodí přes elektrárnu v Horce a slevu za nocleh. K dispozici jsou udržované toitoi, pitná voda, občerstvení. Lodě zde můžete vracet po celý den.

Horka je výborné místo pro ukončení plavby po Moravě, každých dvacet minut odtud jede příměstský autobus do centra Olomouce.

KRÁSNÁ MORAVA

Pokud doplujete až do Olomouce můžete strávit noc v kempu Krásná Morava. Je zde občerstvení, WC, sprchy.

Rozklikněte si mapu tábořišť

Tábořiště LukaviceTábořiště MoravičanyTábořiště Horka nad Moravou

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.