Vodácké potřeby

Chystáte se na vodu? Většinu vodáckého vybavení vám poskytne půjčovna lodí.

Jsou ale věci, které budete potřebovat a musíte si je sbalit sami. Na co tedy nezapomenout, aby vaše dovolená na vodě byla dokonalá?

PŘÍMO DO LODI

V každém případě je důležitý dostatek tekutin. I když je voda všude kolem vás a vy vůbec nemáte pocit žízně, je třeba tekutiny doplňovat. Pevné boty do vody, v řece je spousta kamenů nebo i ostrých předmětů, před kterými vás pevné boty chrání. Crocsky nebo žebky vhodné nejsou. Nejen že vás nechrání, ale ještě vám při prvním vystoupení z lodi pravděpodobně uplavou a budete je muset lovit. Další důležitou věcí je opalovací krém, okolo řeky jsou sice stromy, ale u vody vždy sluníčko opaluje více. Také pláštěnka se může hodit. A pro všechny případy doporučujeme přibalit toaletní papír. Další nezbytností je peněženka s dostatkem hotovosti a potřebnými doklady, které půjčovna lodí bude chtít vidět při předávání lodí. Také si vemte telefon, který dejte do vodotěsného obalu. Snad budete muset volat jen půjčovně lodí, že už máte splutí řeky za sebou.

Pokud se chystáte na vodu na více dnů, nezapomeňte přibalit věci na kempování.

NA KEMPOVÁNÍ

Praktický je menší vařič. Možná, že se chystáte na večeři do hospody, ale alespoň čaj nebo kafe si nejspíš ráno rádi dopřejete.

Nejste-li romantici, co chtějí spát jen tak pod nebem plným hvězd, vezměte stan se všemi tyčkami a kolíky. Nachystejte také karimatku nebo nafukovací matraci pro pohodlí a především izolaci od studené země a spacák s dostatečným tepelným komfortem, protože u vody bývá večer chladno.

Příjemné chvíle u táboráku můžete doplnit hrou na nějaký hudební nástroj, tak pokud ho vlastníte a umíte na něj hrát, určitě ho nezapomeňte doma (teda pokud se nejedná o klavír). Večer se bude hodit nějaká svítilna, skvělá je například čelovka.

A co zaručeně nesmí chybět, je dobrá nálada. Bez té by byl každý výlet zbytečný.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.