Jak jsme jeli Bratrušovský potok

JAK JSME JELI BRATRUŠOVSKÝ POTOK

Jsme připraveni jet na vodu, avšak kvůli vytrvalým srážkám stoupl přes noc stav vody okolních toků na povodňový stupeň. S takovým množstvím vody by se dal sjíždět akorát Bratrušák. Takovéto prohlášení řečené z legrace však mezi vodákama znamená výzvu. Ještě téhož dne večer proto kontrolujeme průjezdnost koryta a stav vody a další den ráno už sedáme do kajaků.

Plán cesty: z ulice Zemědělská, kolem Bratrušovského koupaliště a 6. ZŠ, tunelem pod náměstím Republiky, přes Smetanovy sady, kolem hasičárny, pod ulicí Jesenická až k mostu u průmyslové zóny.

 

Bratrušovský potok ŠumperkPrvní část cesty připomíná spíš než vodní turistiku, prostup tropickým pralesem. Prodíráme se větvemi a trním, na pádlování není prostor. Až u koupaliště se můžeme v lodích konečně narovnat. Překonáváme z mého pohledu ne zrovna nízký stupeň, a pak už si to frčíme k náměstí Republiky. Zde zapínáme čelovky a vrháme se do tmy pod silnicí, snad na druhé straně tunelu v pořádku vyplaveme. Povedlo se! Je paráda vidět Šumperk z jiné perspektivy. U hasičárny na nás čeká kamarád (další z našich instruktorů, tu dobu ve službě u hasičů), aby nám udělal pár fotek a popřál šťastnou cestu. Nedá to na sobě znát, ale určitě nám hodně závidí. Další úsek plný větví překonáváme jen díky tomu, že od večera voda o deset centimetrů klesla. Poslední část trasy si  už pak jen užíváme, lidé nám ze břehu vesele mávají, a my je nadšeně zdravíme vodáckým AHOJ!

Po hodině v kajaku máme pěkně zmrzlé ruce a přesezené nohy, ale zeptejte se nás za deset minut a jeli bychom s radostí hned znova.

Napsala pro vás Kačka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.